Що таке реле твердого тіла?
Реле твердого тіла (SSR) – це безконтактний перемикач, що складається з мікроелектронних схем, дискретних електронних пристроїв та силових електронних пристроїв. Ізоляція між терміналом управління та терміналом навантаження здійснюється пристроєм ізоляції. Вхід твердотільного реле використовує малий сигнал керування, щоб безпосередньо керувати великим поточним навантаженням.
Реле твердого тіла (SOLIDSTATERELAYS, далі скорочено “SSR”) – це новий тип безконтактного комутаційного пристрою, який повністю складається з твердотільних електронних компонентів. Він використовує перемикаючі характеристики електронних компонентів, таких як перемикання транзисторів і тріак. Це може досягти мети включення і виключення схеми без контакту і без іскри, тому його також називають “безконтактним вимикачем”. Реле твердого тіла являє собою чотири термінал активного пристрою, в якому два термінали є терміналами керування введенням, а іншим кінцем є вихідні контрольні клемні пристрої. Вона має як функцію підсилення приводу, так і функцію ізоляції. Це підходить для приводу потужних приводів перемикача типу. Він має більш високу надійність, ніж електромагнітні реле, і не має контактів, тривалого терміну служби і швидкої швидкості. Це мало втручання у зовнішній світ. Широко використовуваний
Яка роль твердотільних реле?
Хоча типи твердотільних реле на ринку численні, їх експлуатація в основному аналогічна. Він складається переважно з трьох частин: вхідної (контрольної) ланцюга, схеми приводу та виходу (навантаження).
Виділені твердотільні реле можуть мати захист від короткого замикання, захист від перевантаження та захист від надмірної температури, а комбінований логічно-закріплений пакет може реалізувати інтелектуальні модулі, необхідні користувачам і безпосередньо використані в системі керування. Реле твердого тіла широко використовувалося в комп’ютерному периферійному інтерфейсі обладнання, системах постійної температури, регулювання температури, регулювання електроплитного опалення, керування двигуном, машини з ЧПУ, системи дистанційного керування, пристрої промислової автоматики; сигнальні вогні, затемнення, сцинтилятори, системи керування освітленням освітлення; інструменти, медична техніка, копіювальні апарати, автоматичні пральні машини; автоматичне пожежогасіння, системи безпеки та перемикачі для силових конденсаторів, які компенсуються коефіцієнтом потужності сітки та ін., а також у застосуванні вибухозахищених, вологостійких та антикорозійних застосувань в хімічних та вугільних шахтах. .
Вхідна схема твердотільного реле забезпечує цикл сигналу керування вводу, що робить його джерелом тригер для твердотільного реле. Вхідна ланцюг твердотільного реле – переважно вхід постійного струму, а індивідуальний – вхід змінного струму. Вхідна ланцюг постійного струму поділяється на резистивний вхід і постійний струм. Потік керування вхідного сигналу резистивного вхідного ланцюга змінюється лінійно з вхідною напругою. Конденсатор постійного струму, коли вхідна напруга досягає певного значення, струм більше не збільшується значно з збільшенням напруги. Це реле можна застосувати до відносно широкого діапазону вхідної напруги.
Керування контуром твердотільного реле може включати схему з’єднання ізоляції, функціональну схему та тригерну ланцюг. Ізоляційна ланцюг зв’язку, в даний час використовує два типи схемних схем: оптрон та високочастотний трансформатор. Зазвичай використовувані оптрони – світлотриодні, легкі двосторонні тиристори, світлодіодна матриця (світло-вольт) та інше. Високочастотний трансформатор з’єднується з утворенням автоколивального коливання приблизно 10 МГц при певній вхідній напрузі, а високочастотний сигнал передається вторинному трансформатору через сердечник трансформатора. Функціональна схема може включати в себе різні функціональні схеми, такі як ректифікація виявлення, нульовий перехід, прискорення, захист та відображення. Функція тригера полягає в тому, щоб забезпечити сигнал тригера на вихідний пристрій.
Вихідна схема реле твердого тіла здійснює перемикання / вимикання твердотільного реле під керуванням сигналу тригера. Вихідна схема в основному складається з пристрою виводу (мікросхеми) та схеми поглинання, яка діє як функція придушення перехідного періоду, і іноді включає в себе схему зворотного зв’язку.
Переваги та недоліки твердотільних реле
перевага
1. Високий термін служби, висока надійність: реле твердого тіла не мають механічних частин, а твердотільні пристрої заповнюють контактну функцію. Оскільки немає рухомих частин, вони можуть працювати в умовах високої ударної та вібраційної середовища через компоненти, які складають реле твердого тіла. Притаманні властивості визначають тривалий термін служби реле твердого тіла та високу надійність.
2. Висока чутливість, низька потужність керування та гарна електромагнітна сумісність: Реле твердотільного струму мають широкий діапазон вхідної напруги та низьку потужність приводу, а також сумісні з більшістю логічних інтегральних мікросхем без необхідності використання буферів або драйверів.
Недоліком
1. Після провідності падіння напруги трубки велике, пряма напруга тиристора або двонаправлене керування кремнієм може досягати 1 ~ 2В, а падіння напруги насичення високовольтного транзистора також становить від 1 ~ 2В, загальної потужності FET Постійний опір також більше, ніж контактний опір механічних контактів.
2. Після вимкнення напівпровідниковий пристрій все ще може мати струм витоку декількох мікроампер до декількох міліампіпів, так що ідеальна електрична ізоляція не може бути досягнута.
3. Оскільки падіння напруги трубки велике, споживана потужність та виробництво тепла після проведення є також великими, а об’єм потужності твердотільного реле набагато більший, ніж електромагнітний реле одного і того ж об’єму, а також Вартість також висока.